PLC زيمنس S7-300 CPU 315-2DP 6ES7315-2AG10-0AB0 الکتنو

كارت پردازنده مركزي سيكل‌وار پس از خواندن ديتاهاي ورودي، برنامه‌ها را اجرا كرده و فرمان‌هاي لازم را براي خروجي‌ها ارسال مي‌كند. پیکربندی plc در چند سطح ممکن انجام می ‌شود و موجب ایجاد کردن حلقه در شبکه از سطحی به سطح دیگر خواهد شد. به عنوان مثال در دستگاه پرس نشان داده شده در شکل زیر، لازم است اگر سنسور نوری،قطعه را دید کانوایر خاموش شود.

این نوع تگها اتصالی با پی ال سی ندارند و در واقع موقعیتهای حافظه هستند. خانواده‌های پی الی سی زیمنس SIMATIC S7-300/ET 200M بخشی از محدوده محصولات تاسیس شده زیمنس هستند و قطعا تا سال 2023 در دسترس خواهند بود. پس از انتشار یک اعلامیه حذف تدریجی محصول، محصول مربوطه به‌عنوان قطعه یدکی برای یک دوره 10 ساله در دسترس خواهد بود. یکی از بزرگترین مزایای استفاده از S7-200 نرم افزار برنامه نویسی آن است. نرم افزار مورد استفاده برای برنامه ریزی S7 PLC، STEP 7-Micro/WIN است. اول از همه، من می خواهم چند دلیل را برای شما بیان کنم که چرا فکر می کنم باید برنامه نویسی PLC را با PLC S7-200 زیمنس شروع کنید.

  • ، کیفیت پایین و البته دست چندمی آموزش‌های موجود در کشورمان می‌باشد که مطمئناً با دیدن این دوره نظر مثبت شما از همه لحاظ جلب خواهد شد.
  • این دستگاه ها ، کامپیوتر های صنعتی هستند که برای کنترل فرایند های الکترومکانیکی مختلف جهت ایفای نقش در تولید ، کارخانه ها یا سایر محیط های صنعتی استفاده می شوند.
  • با کنترلر SIMATIC S7-1500، می توانید به حداکثر عملکرد و امنیت داخلی اعتماد کنید.
  • کارخانه سازنده PLC زیمنس برای آن نرم افزاری تولید می کند، پس از نصب نرم افزار بر روی کامپیوتر و نوشتن برنامه دلخواه می‌توان آن را از کامپیوتر وارد پی ال سی کرد.
  • از دیگر ویژگیهای این سری میتوان به سرعت عملکرد بسیار بالا در حد میلی ثانیه، تنوع مدلها در دو ساختار کامپکت ماژولار، طول عمر بالا و استهلاک مکانیکی پایین و … اشاره کرد.

این کلاس های آموزشی به صورت کاملا پروژه محور بوده و کارآموز می تواند تمامی مدل ها صنعتی را روی پکیج های آزمایشی پیاده سازی کند. به‌لطف سازگاری محیطی گسترده‌، سری پی ال سی زمینس SIMATIC S را می‌توان تقریبا در هر مکانی استفاده کرد. این پی ال سی‌ها در محدوده دمایی -25 درجه تا +65 درجه و تا ارتفاع 5 هزار متری به فعالیت خود ادامه می‌دهند. مطابقت شگفت‌انگیز این سری با شرایط متفاوت،‌ خرید پی ال سی زمینس S را به انتخابی مناسب برای فرایندهای قرار گرفته در شرایط محیطی غیرعادی تبدیل کرده است.

پی ال سی اشنایدر مدل TM200CE24T

با فشار دادن شیر باز می توان شیر را باز کرد و با فشار دادن دکمه بستن می توان شیر را بست. در اینجا وقتی شیر را باز می کنیم (I0.0)، شیر (Q0.0) روشن می شود و اگر شیر بسته (I0.1) فشار داده شود، شیر بسته می شود. اگر شیر های بیشتری در برنامه وجود دارد، FC 1 را می توان برای شیر دیگری نیز فراخوانی کرد، بدون نیاز به نوشتن هر بار منطق. پس از پیکربندی FC، OB 1 را بردارید و FC را در OB 1 plc زیمنس فراخوانی کنید. از بلوک FC برای هر زمانی که می خواهید منطق کنترلی برای شیرها را پیاده سازی کنید، استفاده کنید. در مورد یک سیستم بحرانی، می توانید یک کابل ارتباطی دیگر را به عنوان یک سیستم اضافی بکشید تا از خاموش شدن غیرمنتظره جلوگیری کنید.

اجزای PLC زیمنس

عملکرد ، سرعت و قابلیت اطمینان بسیار بالایی دارند.از مزایای پی ال سی plc می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که در مقایسه با سیستم کنترل رله سیم بندی سیستم جدیدی دارد. نحوه کارکرد و کاربرد plc و یا کامپیوتر دیجیتال صنعتی به گونه ای است که پاسخگوی محیط های صنعتی و فرآیندهای مختلف است. کامپیوترهای دیجی کالا صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که در محیط های صنعتی دوام و ماندگاری بالایی دارند.

امروزه اکثر پی ال سی ها ، از یکی از ۵ زبان برنامه نویسی زیر استفاده می کنند ؛ نمودار نردبانی ، متن ساختاریافته ، نمودار بلوک تابع ، فهرست دستورالعمل و یا نمودار توابع متوالی. سیستم‌های SCADA و HMI کاربران را قادر می‌ سازد تا داده‌ ها را از طبقه تولید مشاهده کنند و پی ال سی ها ، یک عنصر سخت‌ افزاری ضروری در این سیستم‌ ها می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماهیت پی ال سی ها ، می‌ توانید در اینترنت جستجو کنید.

PLC زيمنس S7-300 CPU 315-2DP 6ES7315-2AG10-0AB0 الکتنو