پایان‌نامه: تحلیل وضع موجود حمل و نقل کانتینری در ایران و راهکارهای افزایش مطلوبیت حمل آن با راه آهن جویشگر علمی فارسی علم نت | transemartlogistics

حمل کانتینر در انواع روش های حمل زمینی، دریایی و هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما با این حال محموله‌های بین المللی به ویژه در بخش حمل دریایی عمدتا بر اساس حمل و نقل کانتینری جا به جا می‌شوند. شرکت کشتیرانی ابتکار ترابر پارسا با تکیه بر سالها تجربه در امر حمل دریایی و حمل و نقل بین المللی، آماده ارائه مشاوره رایگان و همچنین تضمین تمامی خدمات حمل بار دریایی از بنادر کشورهای مختلف به ایران می‌باشد. همچنین این شرکت علاوه بر خدمات حمل بار دریایی امکان حمل بار به صورت زمینی و هوایی از بندرگاه های ایران به شهرهای مختلف را نیز داراست. در حال حاضر خدمات حمل کانتینری یکی از اقتصادی‌ترین روش های حمل و نقل بار در دنیا می باشد که برای حمل و نقل داخلی و بین المللی استفاده می شود. حمل کانتینر در انواع روش های حمل زمینی، دریایی و هوایی مورد انجام می شود، اما با این حال جابجایی محموله‌های بین المللی به خصوص در بخش حمل دریایی معمولا بر اساس حمل و نقل کانتینری صورت می گیرد. شماره روی کانتینر و اندازه‌ی آن امکانی را فراهم کرده تا مدیریت حمل، نه برمبنای کالا، بلکه بر اساس واحد کانتینر صورت پذیرد.

CONTAINER YARD – CY ( محوطه کانتینری )

انبار و انبارداری یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک سازمان یا شرکت هستند؛ چرا که بخش عمده موجودی‌ها و دارایی‌های آن‌ها در انبار انباشته شده است. بله قابل انجام می باشد، برای اینکار نشانی پیکاپ بار و اسناد مربوطه توسط مشتری تحویل شده و نماینده مجموعه ما در کشور مبدا کار های لازم را انجام خواهد داد. © 2022 همه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری صنعت‌صنف محفوظ است. لطفا این مورد رو با دفتر ما در تهران تماس و هماهنگی رو انجام بدید. همچنین پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) به عنوان مرجع قانونی انتشار پایان نامه ها، فایل کامل تعدادی از پایان نامه ها را از طریق سامانه گنجمنتشر کرده است. ۲ـ برنامه‌ی سفر، زمان ورود و خروج، به، یا از بنادر، پیشاپیش، پیش‌بینی، و به عموم، اطلاع داده می‌شود.

سرویس و خدمات حمل و نقل

این ابعاد در واقع یک ابعاد استاندارد و مشترک در خدمات حمل کانتینر می باشد. اما در کنار این کانتینرهای استاندارد، از انواع کانتینرهای کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر نیز استفاده می شوددر کنار تفاوت در ظاهر و ابعاد کانتینرها، کاربرد آن‌ها نیز متفاوت می باشد. مانند کانتینرهای یخچال‌دار که جهت استفاده در انتقال بارهای پزشکی و خوراکی بکار می رود. هر فرد در زنجیره‌ تأمین دارای یک حساب مالی مرکزی خاص‌می شود، که اطلاعات و تراکنش‌های او در آن ثبت ‌می‌گردد. در این صورت به فناوری «بلاک‌چین» (رمزنگاری ویژه) نیاز است تا حساب مالی گسترده و توزیع یافته تأمین گردد و از این طریق ارزش افزوده آن ازدیاد یابد. با این روش، امکان دسترسی آسان و مستمر به زیرساخت حمل و نقل و محل ذخیره (از صندلی قطار مسافری تا جای کانتینر بر واگن باری) فراهم‌ می‌شود.

  • این مدل کانتینر بدون سقف می باشند و فقط از یک سمت در دارند و از طرفین و سمت دیگر بسته طراحی شده اند.
  • این شرکت با اتخاذ استراتژی تکمیل زنجیره ارزش گروه و بهره گیری از روش برون سپاری، به فعال سازی امکانات موجود و بالقوه در مناطق جنوبی کشور و مبادی تردد کالا گامهای مؤثری برداشته و خدمات به مشتریان را به نحو چشمگیری توسعه داده است.
  • در این ماه، حتی افت تراز تجاری خدمات نیز به سطح سال 2012 رسیده است.

برگشت کانتینرهای خالی، موجب تحمیل 15 تا 20 درصد بر هزینه‌های عملیاتی کشتیرانی‌های بین المللی می‌شود. در تجارت بین دوسوی اقیانوس آرام، عموماً هزینه‌ هر تی‌ای‌یو به سمت شرق (یعنی آمریکا) بیشتر از حرکت به سمت غرب (یعنی آسیا) است. لذا برنامه‌ریزی حمل بار برای شرکت های کشتیرانی کانتینری، کاری پیچیده می‌شود. بدین ترتیب نابرابری تجاری نه تنها در جریان فیزیکی کانتینرها، بلکه در میزان تعرفه‌های حمل هم نشان داده می‌شود. به موازات ازدیاد تجارت جهانی و ارتقای جریان فیزیکی کانتینرها، تعداد کانتینرهای خالی مرتباً بیشتر می‌شود و این به مفهوم باراندازهای وسیع‌تر در پایانه‌ها و بزرگتر شدن کشتی هاست.

تحلیل تطبیقی راهکارهای مدیریت مصرف سوخت در حمل و نقل شهری

پایان‌نامه: تحلیل وضع موجود حمل و نقل کانتینری در ایران و راهکارهای افزایش مطلوبیت حمل آن با راه آهن جویشگر علمی فارسی علم نت | transemartlogistics ضمن اینکه ضرورت دارد با کسب تجارب سایر کشورها، رموز بازرگانی خارجی برای صدور انواع کالاها آموخته و به کار گرفته شود. بدین ترتیب پس از صرف شدن مدت چند دهه برای امر توسعه‌ بازرگانی خارجی و انباشت سرمایه‌ مازاد بر نیاز داخلی، آنگاه سرمایه‌گذاری‌های چین در دیگر کشورها شروع شد. سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی برای دسترسی مستقیم به مواد اولیه، خرید سهام شرکت های پیشرفته جهت انتقال فناوری، گسترش برندهای چینی و دستیابی به بازارهای جدید بوده است. در سال 2015 میزان سرمایه‌گذاری‌ های چین در کشورهای دیگر از مبلغ سرمایه‌گذاری‌ های ورودی افزونتر https://www. transemartlogistics.com شد. در اواسط سده‌ بیستم، حمل تریلر با واگن مسطح در آمریکا مطرح شد و به سرعت رواج یافت.