ویدئو والvideo wall چیست و کاربرد ویدئو وال های هایک ویژن درطراحی اتاق مانیتورینگ | asilight

ویدئو والvideo wall چیست و کاربرد ویدئو وال های هایک ویژن درطراحی اتاق مانیتورینگ | asilight

این نوع از سیستم پخش یکپارچه تصاویر از تکنولوژی لامپ تصویر یا پروژکشن بهره می‌برد. همانند تلویزیون‌های خانگی قدیمی، به علت استفاده از لامپ تصویر، این نوع محصولات دارای ابعاد بسیار بزرگی هستند و بیرون زدگی از بخش پشت نمایشگر بسیار زیاد است. این نوع نمایشگرها قابلیت استفاده بصورت ۲۴ ساعته را دارا می‌باشند، ولی به دلیل عمر نسبتا پایین لامپ‌های تصویر پروژکتور، هزینه نگهداری بالایی جهت تعویض لامپ‌های تصویر دارند. نقطه عطف این نمایشگرها قاب یا بزل بسیار نازک در حد صفر میلیمتر است، که بیشتر برای مکان‌هایی که خطوط بزل محدود کننده است مورد استفاده قرار می‌گیرند. از معایت دیگر این محصولات می‌توان به آلودگی صوتی و حرارتی بسیار بالا اشاره نمود.

  • به صورت 24ساعته و هفت روز هفته را دارد که چنین قابلیتی در تلویزیون های عادی امکان پذیر نیست.
  • یک ویدیووال به طور معمول احتیاج به سرمایه‌گذاری ویژه دارد، زیرا در واقع گرانترین بخش سیستم پخش محتوای تصویری محسوب ویدئو وال می‌شود.
  • ویدئو وال Video Wall یک نمایشگر تصاویر یکپارچه با امکان نمایش تصویر در ابعاد وسیع و با قابلیت دریافت تصاویر از ورودی های ویدئویی در فرمت های مختلف می باشد.

نیت ویدئو وال ها معمولا در بازهی ۴۵۰ تا ۲۰۰۰ است، که انتخاب عدد مناسب بر اساس محل قرارگیری ویدئووال در فضاهای داخلی یا فضاهای مسقف خارجی با تابش نور خورشید انجام میگیرد. از دیگر ویژگیهای پنل ویدئووال، جلوگیری از جا ماندگی تصویر یا (Screen Burn-in) است. به این صورت که با جابجایی پیکسل تصاویر ثابت، اجازه جا ماندگی تصاویر را نمیدهد. مشخصهی دیگر این نوع ویدئو وال ها، شدت نور تصاویر است که بر اساس واحد cd/m2 (کندل بر متر مربع) یا همان واحد نیت اعلام میشود.

نمایشگر لمسی 43 اینچ دانش آوران

امروزه ویدیو وال‌ها برای مشاغل کوچک و متوسط ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. آنها در دفاتر شرکت‌ها، مدارس، ادارات دولتی، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و مساجد نصب می‌شوند. یک ویدئو وال که توسط نرم افزار مدیریتی پشتیبانی شده است، برای نمایش انواع مختلف محتوا بصورت همزمان طراحی شده است. برای مثال یک محوطه دانشگاهی می‌تواند نقشه، رویدادهای مدرسه، اطلاعات آب و هوایی، اخبار و رسانه‌های اجتماعی استفاده کند.

مانیتور صنعتی لمسی 17 اینچ مربع مقاومتی ا industrial Touch Screen Monitro 17″ it-touch

فریم های باریک روی صفحه نمایش دیجیتال که فاصله بین بزل تا بزل آن ها نزدیک به 1.8 میلی متر است و در هنگام نزدیک شدن، مرزهای صفحه نمایش تقریبا غیر قابل تشخیص هستند، که باعث می شود تصاویر با وضوح عالی به نظر برسند. با همگانی شدن این تکنولوژی جدید نیاز به نمایشگرهایی است که برای استفاده در مکانهای عمومی شهری ، تجاری و صنعتی طراحی شده باشند زیرا نمایشگرهای خانگی توانایی انجام چنین کاری را برای مدتهای طولانی ندارند. دومین بخش از اجزای تشکیل دهنده ویدیو وال بخش نرم افزاری آن است که باید نرم افزاری با رابط کاربری ساده و آسان داشته باشد تا کاربر بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خودش را کنترل و از طریق ویدیو وال نمایش دهد. بسته به نوع صفحه نمایش و سیستم انتخابی نصب شده، ویدئو والها میتوانند در شکلهای تخت، منحنی و حتی سه بعدی ساخته شوند.

مراحل راه اندازی ویدئو وال

بنابرین باوجود اینکه خرید و راه اندازی video wall در ابتدای کار هزینه بیشتری برای مصرف کنندگان دارند. اما کم بودن هزینه های تعمیر و نگهداری آنها موجب می شود در دراز مدت گزینه ای به صرفه تر باشند. یک ویدیووال به طور معمول احتیاج به سرمایه‌گذاری ویژه دارد، زیرا در واقع گرانترین بخش سیستم پخش محتوای تصویری محسوب می‌شود. ویدیو پروسسورها امکانات معمول در SCALER های قدیمی را پشتیبانی می‌کنند، ولی ورودی و خروجی بیشتر و توانایی پردازش بیشتری دارند. اضافه شدن ورودی و خروجی‌های متعدد، مستلزم افزایش و بهبود ابعاد و توانایی پردازش کردن و تولید تصویر بهتر است که ارزش بیشتری برای سیستم‌های پخش محتوای تصویری به ارمغان می‌آورد. یک طراح مبتدی ممکن است به استفاده از روش دیگری برای پخش تصاویر بزرگتر یا پخش چند تصویر به صورت هم‌زمان، علاقه داشته باشد.