بک لینک Backlink چیست؟ 13 نکته + تاثیر منفی! و مثبت روی سئو آکادمی دیجیتال مارکتینگ فرین-بک لینک گلدلینک

بک لینک Backlink چیست؟ 13 نکته + تاثیر منفی! و مثبت روی سئو آکادمی دیجیتال مارکتینگ فرین-بک لینک گلدلینک

ما در ادامه دو روش بررسی بک لینک در گوگل سرچ کنسول و ابزار ahrefs را به شما معرفی می‌کنیم. البته برای عدم دزدیده شدن استراتژی لینک سازی خارجی‌ می‌توانید با بستن دسترسی آنالیز صفحه ربات‌های بررسی بک لینک، امکان بررسی لینک‌ها توسط رقبا را متوقف کنید. با استفاده از خدمات بک لینک یاسئومی می‌توانید بهترین استراتژی ساخت بک لینک را برای سایت خود استفاده کرده و به بهترین نتیجه در نتایج موتور جستجوی گوگل برسید. این کار را می‌توانید با خرید بک لینک سایدواید یا خرید افزایش رتبه با بک لینک رپرتاژ انجام دهید. برای خرید بک لینک از فوتر یا بخش‌های دیگر، باید هزینه‌ای را به صورت ماهیانه پرداخت کنید.

  • اما فعلا بزارین روی استراتژی تمرکز کنیم که بتونین ازش استفاده کنید تا از سایت های .edu لینک بگیرین.
  • در دنیای امروز که همه به دنبال پیشرفت و افزایش کسب درآمد خود هستند، کمتر کسی پیدا می‌شود که از مطلب شما استفاده کرده و لینکی به عنوان منبع به سایت شما بدهد.
  • در وبمستر جایگاه پیج مربوط به این لینک 5 هست ولی هیچ اثری ازش نیست جز عکس محصول در تصاویر بالای صفحه!
  • البته به خاطر داشته باشید که اگر دقیقا عین کلمه کلیدی صفحه هدف را به عنوان انکر تکست انتخاب کنید، تنها یک پرچم قرمز به عنوان غیرطبیعی بودن لینک برای گوگل به جا گذاشته‌اید!
  • (راه هایی که بتونید با کمکشون تعدادی بک لینک با کیفیت و قدرتمند از سایت های معتبر بگیرید.
  • این نوع بک لینک‌ها به موتورهای جستجو می‌گویند که یک لینک خاص را نادیده بگیرند.

این لینک‌ها را به عنوان اینباند لینک یا لینک ورودی نیز می‌شناسند. چرا که موجب وارد شدن کاربران دیگر به وب‌سایت مورد نظر می‌شوند. بک لینک را به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در سئو خارجیبه شمار می‌آورند. برای گوگل این موضوع خیلی اهمیت داره که وب سایتی که به ما لینک میدهد مرتبط به سایت ما باشد. زمانیکه گوگل می خواهد وارد سایت ما شود، چون در روزهای نخست وب سایت ما برای گوگل مانند معما می ماند. با استفاده از اینکه چه سایت هایی به ما لینک دادن و ساختار داخلی سایت ما و بررسی محتوا کرده و زمینه کاری وب سایت ما را متوجه می شود.

بک لینک یا Backlink چیست؟

بنابراین فهمیدیم بک لینک به معنای لینکی است که از یک وب سایت به وب سایت دیگر داده میشود. در ادامه می‌خواهیم مراحل ساخت بک‌لینک را مختصر و مفید آموزش دهیم. با این مراحل می‌توانید بهترین و قوی‌ترین بک‌لینک‌ها را به دست آورید. در رپرتاژ‌ها که بهترین نوع ایجاد بک‌لینک است از این شناسه برای لینک‌ها استفاده می‌شود. هر پروفایل در هر وبسایتی نمی‌تواند منبع خوبی برای بک‌لینک باشد. اینستاگرام، توییتر، پینترست و دیگر انواع صفحه‌ها در شبکه‌های اجتماعی یک جایگاه لینک وبسایت دارند.

Page Authority (پیج اتورریتی) دقیقاً همان تعریف DA را دارد با این تفاوت که در اعتبار دامنه، میزان اعتبار کل دامنه سنجیده شده است اما در اعتبار صفحه تنها ارزش همان یک صفحه در نظر گرفته می‌شود. بنابراین بهترین حالت گرفتن بک لینک از یک سایت معتبر این است که در یک صفحه با ارزش آن لینک سازی کنید. برای پیدا کردن PA و DA سایت‌ها و صفحات مختلف می‌توانید از ابزار Moz Bar استفاده کنید.

متن لینک یا انکر تکست چیست؟

های غیرطبیعی فریب دادن موتورهای جستجو است تا باور کنند یک سایت ارزش بیشتری نسب به ارزش واقعی خود دارد. لینک‌ نوفالو در اکثر موارد توسط الگوریتم گوگل نادیده گرفته می‌شوند. انستیتو سئوف با حضور جمعی از متخصصان برنامه نویسی وب و سئو با هدف ارتقاء و بهبود کسب و کارهای آنلاین بنیان نهاده شده است. ما در سئوف مدیرت کسب و کارهای آنلاین را به عهده میگیریم تا در دنیای پر رقابت وب سهم عمده‌ای داشته باشند. همانطور که قبلا اشاره شد، اینفوگرافی‌ها نوعی محتوا هستند که برای بدست آوردن بک لینک در سئو خیلی ایده‌آل هستند.

معایب استفاده از بک لینک چیست؟

من معمولا بابتش دریافت می کنم، اما خیلی خوشحال می شم اگه قبول کنین این را رایگان برای شما بفرستم. من داشتم دنبال یک دستور برای می گشتم که با سایت شما مواجه شدم. با استفاده از این ابزار به راحتی می تونین تمامی لینک های شکسته یک صفحه را پیدا کنید. هم چنین لینک های شکسته را به رنگ قرمز در میاره تا پیدا کردنش راحت باشه. همان طور که می بینید، افراد برای اینکه به سایت من لینک بدن خیلی خوشحال اند.

آیا شما دوست دارید از سایتی مانند ایسنا بکلینک دریافت کنید یا یک سایت ناشناس و گمنام که اتفاقی از آن بازدید کرده‌اید؟ گوگل نیز همین حس را در مورد دریافت بک لینک دارد. همانطور که ذکر شد یک بار دریافت بک لینک باکیفیت می‌تواند قدرت بیشتری نسبت به هزار بکلینک با کیفیت پایین داشته باشد. بک‌ لینک‌ها افزایش بازدید از وب‌سایت شما را به دنبال دارند و می‌توانید به سئو سایت خود کمک بسزایی کنید.

همچنین نوشتن نظر در قسمت نظرات وبسایت‌هایی که دارای تعداد بالای نظر اسپم هستند نیز یکی از روش‌هایی است که بر خلاف خط مشی گوگل است. دلیل وجود بک‌لینک‌ها هدایت کاربران به منابع مفید و با کیفیت است. وقتی کسی روی لینک سایت شما که در یک سایت دیگر گذاشته شده کلیک می‌کند، در واقع شما ترافیک ارجاعی دریافت می‌کنید. شما می‌توانید با مراجعه به قسمت Referral Traffic در گوگل آنالیتیکس کاربرانی که از طریق بک‌لینک‌ها به سایت شما وارد شده‌اند را ببینید.