بازار کار تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزشگاه پارسیان تبریز | آموزشگاه آپادانا تبریز

از طرفی افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، می‌بایست دوره‌های تحصیلی مختلفی همچون کارشناسی تکنولوژی تجهیزات پزشکی یا رشته مهندسی الکترونیک و مخصوصاً دورهٔ کارشناسی مهندسی پزشکی را گذرانده باشند. این کار پیچیده‌تر از آن است که کسی بتواند تنها با مطالعه کلی، به دانش تعمیر و رسیدگی به ابزار پزشکی دست پیدا کنید؛ بنابراین علاوه‌بر دانش تئوری، لازم است تجاربی را هم در این زمینه کسب کرده باشد تا بتوانید در انجام این شغل موفق باشد که در اینجا دوره تجهیزات پزشکی فنی و حرفه‌ای توصیه می‌شود. افرادی که در بازار کار تعمیرات تجهیزات پزشکی کار می‌کنند باید مهارت‌های خاصی داشته باشند که اکثر آنها قابل تدریس نیستند. لذا به کسانی که می‌خواهند برای شروع مستقل این شغل اقدام کنند، پیشنهاد می‌شود که چند ماه تحت نظارت تکنسین‌ها و متخصصین حرفه‌ای، دوره تجهیزات پزشکی فنی و حرفه‌ای را بگذرانند. دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی در تهران پایتخت، به صورت تخصصی و جامع برای علاقه‌مندان به حوزه پزشکی و تعمیرات تجهیزات پزشکی برگزار می‌شود. این دوره آموزشی، به منظور آشنایی با نحوه کارکرد تجهیزات پزشکی و تعمیر آن‌ها برای افرادی که علاقه‌مند به این حوزه هستند و به دنبال فرصت شغلی در این حوزه می‌باشند.

  • دستگاه ساکشن می تواند به طور متحرک و یا ثابت به سقف یا دیوار اطاق عمل نصب شود .
  • “مجتمع آموزشی” آپادانا یکی از زیر مجموعه های هولدینگ “ایرکاس” بوده و زیر نظر این سازمان اقدام به فعالیت های علمی و آموزشی در تمامی حوزه ها می نماید.
  • نگهداری و تعمیر دستگاه‌هایی مانند ونتیلاتور، سیستم‌های مانیتورینگ و دیگر دستگاه‌ها باید به شیوه‌ای سریع و کامل انجام شود، هم برای حداقل تأثیر بر عملکرد روزانه یک مرکز و هم رفاه بیماران صورت گیرد.
  • صنعت تجهیزات پزشکی در حال گسترش فراوانی است و همچنین نیاز به تکنسین‌های ماهر و تخصصی برای تعمیر و نگهداری این تجهیزات روز به روز بیشتر می‌شود.
  • با شرکت در دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی با نحوه نصب و راه اندازی دستگاه های پزشکی از قبیل الکتروشوک ⭕️ پمپ سرم و سرنگ ⭕️ نوار قلب(ECG-EKG) ⭕️ پالس اکسیمتر ⭕️ نبولایزر ⭕️ پمپ تشک مواج ⭕️ وارمر خون ⭕️ انکباتور ⭕️ فشارسنج ⭕️ تجهیزات معاینه عمومی و تعمیرات آن‌ها آشنا شوید.
  • از طرفی چون مسئولیت نگهداری، تعمیر و تجهیز وسایل پزشکی موجود در بیمارستان‌ها برعهدهٔ مهندسین پزشکی نیست، بیمارستان‌ها به گورستانی از تجهیزات پزشکی تبدیل شده‌اند.

از طرفی تکنسین‌های تعمیر تجهیزات پزشکی با بیماران، کادر پزشکی و سایر تکنسین‌های تعمیر ارتباط برقرار می‌کنند. بنابراين بايد کارگاه هايی ايجاد شود که نکات تعميراتی را با باز و بسته کردن تجهيزات پزشکي به کارآموزان بياموزد که در این مسیر، آموزش تجهیزات پزشکی فنی و حرفه ای، اهمیت خود را پیدا می‌کند. لذا کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی کاندیداهای مناسب شرکت در دوره‌های آموزش تجهیزات پزشکی فنی و حرفه‌ای هستند. شایان ذکر است که یادگیری تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی ساده‌تر از تجهیزات پزشکی است و تعداد وسایل محدودتری در این حرفه مورد استفاده قرار می‌گیرد. درنهایت تکنسین های تعمیر تجهیزات پزشکی که آموزش تجهیزات پزشکی فنی و حرفه ای را دیده‌اند، از مهارت‌های فنی برای عیب‌یابی و تعمیر تجهیزات پزشکی و شناسایی منبع مشکل و تعیین بهترین راه حل استفاده می‌کنند. همچنین از مهارت‌های فنی برای خواندن و تفسیر کتابچه راهنمای فنی، شماتیک‌ها و نمودارها بهره‌برداری و با بیماران، کادر پزشکی و سایر تکنسین‌های تعمیر ارتباط برقرار می‌کنند.

لیست ساعات دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات دندان پزشکی به صورت مجزا

بازار کار تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزشگاه پارسیان تبریز | آموزشگاه آپادانا تبریز

این مزیتی برای شماست تا بتوانید به راحتی به درجات بالا و شناخته شده نزد مشتریانتان برسید. نیاز به مراجعه به بیمارستان و کلینیک های اختصاصی و عمومی برای بررسی و عیب یابی دارند. با شرکت در دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی با نحوه نصب و راه اندازی دستگاه های پزشکی از قبیل الکتروشوک ⭕️ پمپ سرم و سرنگ ⭕️ نوار قلب(ECG-EKG) ⭕️ پالس اکسیمتر ⭕️ نبولایزر ⭕️ پمپ تشک مواج ⭕️ وارمر خون ⭕️ انکباتور ⭕️ فشارسنج ⭕️ تجهیزات معاینه عمومی و تعمیرات آن‌ها آشنا شوید.

کسب درآمد از تعمیرات تجهیزات پزشکی

در صورت اتمام دوره به هنرجوبان آموزشگاه کاردانش مدارک داخلی (فنی حرفه‌ای، تاییدیه معتبر کاردانش) و بین المللی (صادره از وزارت دفاع، آدیسو) ارائه می‌گردد. هر تجهیز پزشکی ، سیستمی متشکل از اجزا و قطعات خاصی می باشد که شناخت و اصول کار هر یک از آن ها موجب ایجاد دیدبازتری از دستگاه شده و نحوه ارتباط بین اجزا نیز به تحلیل صحیح تری از عملکرد دستگاه منجر خواهد شد. پس از بررسی اصول کار دستگاه ، نحوه کاربری و تنظیمات صحیح آن طبق راهنمای کاربری به صورت اصولی و عملی آموزش داده می شود. در نهایت با شناخت و درک مفاهیم قبلی به نحوه  عیب یابی و تعمیر اصولی هر دستگاه پرداخته می شود. شاید بتوان گفت بخش عمده‌ای از فارغ‌التحصیلان مهندسی پزشکی جویای مشاغلی همچون تعمیر تجهیزات، جذب این شرکت‌ها می‌شوند. البته عده‌ای از تکنسین‌های تجهیزات بیومدیک، افزون بر تعمیرات اجباری ناشی از تخریب قسمتی از دستگاه‌ها، طبق یک برنامه زمانی مشخص، نظارت کلی روی وسایل و ابزارها را انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که تجهیزات به‌درستی تعمیر شده و به‌خوبی عمل می‌کنند.

تعمیرتخصصی بردهای پزشکی و دندانپزشکی

برد الکترونیک موجود در کامپیوترها و تلفن همراه هوشمند تحت عنوان مادربرد شناخته می‌شوند. درواقع هدف اصلی برگزاری دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز، تربیت نیروهای متخصص در زمینه آشنایی، عیب‌یابی و تعمیرات تجهیزات پزشکی است. به بیان دیگر دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز را می‌توان کسب مهارت عملی در رشته مهندسی پزشکی در نظر گرفت. از آنجا که در تمام دنیا مشاغل مرتبط با سلامت و جان انسان‌ها، از بازار کار خوبی برخوردارند، ورود به بازار کار تعمیر تجهیزات پزشکی می‌تواند یکی از پرسودترین مشاغل باشد. از طرفی با استفادۀ صحیح از ابزارها و تجهیزات پزشکی می‌توان از بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کرد.