انواع کاغذ چاپی بر اساس جنس، اندازه و گرماژ چاپ کهن | سایت نوبل مگ

رنگ کاغذ بالکی کمی متمایل به زردی است و بسیار مشابه کاغذهای کاهی قدیمی است. رنگ این کاغذ نسبت به کاغذ تحریر بسیار گرم تر بوده و باعث خستگی چشم خوانندگان کتاب نمی شود. ضخامت کاغذ بالکی نیز بالاتر از کاغذ تحریر است و در تعداد صفحات یکسان، کتاب ضخیم تری به نسبت تحریر خواهد شد. چینی‌ها اولین و نخستین مردمانی بودند که بیش از ۲ هزار سال پیش، کاغذهایی مانند کاغذهای امروزی ساختند. ایرانیان مسلمان شیوه ساختن کاغذ را در سده نخست پس از اسلام از چینی‌ها آموختند و آن را بهبود بخشیدند. شهر سمرقند برای سال‌ها بزرگ‌ترین مرکز ساختن و خرید و فروش کاغذ بود.

کاغذ و مقوا از نظر ابعاد

انواع کاغذ چاپی بر اساس جنس، اندازه و گرماژ چاپ کهن | سایت نوبل مگ

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع کاغذ برای چاپ می‌توانید با کارشناسان مجتمع چاپ کهن تماس بگیرید. عدم خطوط شکستگی در سطح کاغذ یکی دیگر از نشانه‌های کاغذ سالم و باکیفیت است. این خمیر قهوه‌ای رنگ است و در تولید کارتن، مقوا و کاغذهای کاهی کاربرد دارد. هنگام چاپ کتاب و یا چاپ کاتالوگ و برشور، تمام دغدغه افراد انتخاب یک دستگاه و روش چاپ مناسب است تا نتیجه کار با کیفیت باشد. اما دقت کنید که استفاده از کاغذ مناسب، بخش عمده‌ای از فرآیند چاپ با کیفیت است.

کاغذ A4 پاپکو Papco مدل اپتیموم بسته 500 عددی

دلیل این‌که کاغذ تحریر نسبت به سایر کاغذها استفاده بیشتری دارد و بیش از همه مورد استقبال واقع شده، ویژگی‌ها و امکانات متعدد آن است. کاغذ تحریر رنگ سفیدی دارد که برای خوانایی کاغذ و کیفیت بالای چاپ مناسب است. شرکت پاپیروس کاوه از سال 1399 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع کاغذ و مقوا آغاز کرد و طی سال‌های اخیر با بهره‌گیری از راهکارهای نوین مهندسی و نیروهای متخصص توانسته است سالیانه تن کارتن و مقوا تولید نماید. فرایند ساخت کاغذی که اعراب به کار می‌بردند شامل گارنت (سنباده) کردن و خیساندن پارچه‌ها در آب برای به‌دست‌آوردن یک خمیر همگن بود که سپس الک می‌شد تا الیاف خیس شده از آب جدا شود.

نخستین بار در شهر پرگاموس واقع در آسیای صغیر، صنعتگران از پوست حیوانات با شیوه‌های مخصوص، پوست‌های درخشان و نازکی به دست آوردند که خیلی بادوام تر و نرم‌تر از پاپیروس بود و معروفترین آن‌ها کاغذ نوبل مگ پرگامنت بود. پرگامنت از نام شهر پرگاموس گرفته شده که از مراکز تولید و توزیع این کاغذ بوده‌است. شرکت سیماب رزین اولین و بزرگ ترین تولید کننده رزین های امولسیونی اکریلیک پایه آب در کشور ایران است که از سال 1367 در جهت تولید محصولات با کیفیت برتر در صنعت رنگ و رزین فعالیت کرده است.

  • چرا که واژهٔ لاتین Liber، به معنای پوست درونی درخت، برای کتاب به کار می‌رفت.
  • برای خرید تخته وایت برد با ابعاد متنوع با فروشگاه اینترنتی برایتو در ارتباط باشید.
  • گلاسه روکش شده معمولاً سنگین‌تر از کاغذهای بدون روکش هستند، بنابراین محصولات تولید شده از کاغذ گلاسه وزن بیشتری نسبت به دیگر تولیدات دارند.
  • ما باور داریم کتاب‌ها و ایده‌هایشان ظرفیت منحصربه‌فردی دارند که می‌توانند ما را هر روز به سمت اندکی بهتر‌شدن سوق دهند.

کیفیت مناسب این کاغذ سبب رونق تجارت آن شد، به‌طوری‌که سمرقند را به مرکز تجارت آن تبدیل کرد. حتی مرغوبیت این کاغذ منجر به گرانی و اشتهار آن گردید، به‌طوری‌که از انواع مختلف آن در همه جا، با رغبت و تحسین استقبال می‌شد و در اندازه‌های مختلف کاربرد پیدا کرد و به تمام بلاد اسلامی صادر می‌شد. در بلاد جنوبی هندوستان درخت بلندقامتی است مثل درخت خرما و نارگیل که میوهٔ آن را می‌خورند و برگ‌های آن به‌طول یک ذراع و عرض سه انگشت به هم چسبیده‌است. مردم هند مطالب خود را بر روی این برگ‌ها می‌نویسند بعد آن‌ها را به‌وسیلهٔ نخی از سوراخی که در میان آن‌ها می‌کنند به هم می‌چسبانند.

کاغذ گلاسه اکسپلور