انتخاب بروکر فارکس، خارجی و ایرانی

هنگامی که یک کارگزار تحت مدل A-Book فعالیت می کند، سفارشات را مستقیماً به تامین کننده نقدینگی منتقل می کند. در مورد روش های درآمدی یک بروکر فارکس ، در مطلبی مجزا توضیحات کامل ارائه شد . میز معاملاتی، سیستمی کاملا مجزا از بروکر بوده که مابین بروکر و کاربر قرار میگیرد. این شعاری است که در صفحه اول بروکر آلپاری در مقابل دیدگان شما قرار میگیرد. لازم به ذکر است که عموم بروکرهای دارای میز معاملاتی، حساب هایی با اسپرد ثابت ارائه می دهند. چرا که بر خلاف انتظار شما، این یک مقاله ترجمه شده یا سر هم شده نیست و سال ها تجربه عملیاتی و سر و کله زدن با بروکرهای مختلف پشت قضیه است.

بنابراین، واضح است که این نوع مدل باعث ایجاد تضاد منافع بین کارگزاران و مشتریان آنها می بروکر deltafx شود. بنابراین، تضاد منافع وجود ندارد. مزیت اصلی استفاده از A-Book Broker این است که تضاد منافع کمتری وجود دارد زیرا سود مشتریان آنها تأثیر منفی بر تجارت آنها ندارد. در دنیای تجارت فارکس، دو مدل کسب و کار اصلی وجود دارد: A-Book (میز غیر معاملاتی) و B-Book (میز معاملاتی). اگر نمی دانید بین بانکی چیست، اصطلاحی است که به شبکه هایی از بانک ها (LP ) اطلاق می شود که با یکدیگر تجارت می کنند. در واقع زیان معامله گران یکی از منابع درآمد بروکرهای مارکت میکر است.

بنابراین که یکی از مهمترین ویژگی های یک کارگزار بازارساز خوب، شفافیت است. هر یک از انواع بروکر جهت فعالیت، هزینه های زیرساختی بسیاری را باید بپردازد. اگر به دنبال ترید طلا با اسپرد نه چندان زیاد هستید، باید یک کارگزار مطمئن را با کمترین اسپرد طلا پیدا کنید. دنیای ترید به عنوان رسانه فارکس و ارز دیجیتال و با هدف ارائه اطلاعات مستند و دقیق در خصوص بازارهای مالی مخصوصا بازار مالی فارکس، تصمیم به ارائه اخبار در بخش اخبار فارکس و ارائه رویدادهای اقتصادی در بخش تقویم اقتصادی فارکس گرفته است. قوانین بونوس روبوفارکس به همراه جزئیات آن در مقالهی دیگری از ایران بروکر برای شما آماده شده است. اگر می خواهید ارزی را بخرید مسلما باید شخصی باشد که آن ارز را به شما بفروشد و متقابلا برای فروش ارز، باید شخصی باشد که بخواهد آن ارز را از شما بخرد. در بعضی موارد، بروکرها برای کاهش این هزینه ها و یا به دلایل دیگری همچون کم بودن تعداد کاربران یا خدمات خاص، ترجیح میدهند نرخ خرید و فروش را از یک بروکر دیگر دریافت کنند. علاوه بر این، حتی زمانی که نقدینگی کم است، معامله گران به خوبی دستورات را اجرا می کنند زیرا کارگزار به عنوان بازارساز عمل می کند.

بروکر A-Book یک نوع مدل اجرایی است که به آن کارگزار میز غیر معاملاتی نیز می گویند. در بازارهای مالی همیشه در مقابل خریدار فروشنده ای وجود دارد و سود یکی زیان دیگری است. این به شما این امکان را میدهد که سود و زیان خود را با قیمتهای معامله شده خود پاک کنید، نه اینکه P/L معاملاتی خود را با هزینه کمیسیونهایی که باید پرداخت کنید کاهش دهید. در اینجا ممکن است بروکر از طریق معامله با شما سود به دست آورد و یا متحمل زیان گردد. همانطور که از اسم این نوع بروکر پیداست، آنها خود سازنده ی بازار هستند و شما در این نوع بروکرها مستقیما با خود بروکر معامله خواهید کرد و نه بازار اصلی. در بروکر لایت فارکس ابزارهای معاملاتی مختلفی مثل جفت ارزهای اصلی و کراسِ فارکس، فلزات، انرژی، شاخص ها، ارزهای دیجیتال و معاملات CFD در سهام وجود دارد.

اما اغلب، اگر حجم کم باشد، تعداد معدودی از افراد حتی به حداقل اندازه (مقدار) که احتمالاً بانک ها را علاقه مند می کند، نمی رسند. در عین حال تعداد این افراد و میزان مبلغ معامله روزانه شما در حدی نیست که بتوانید به عنوان یک بروکر ثبت شده و مستقیماً از LP نرخ بگیرید. کارگزار یا بروکر یک شرکت ارائه دهنده خدمات در خصوص بازارهای مالی از جمله فارکس می باشد که دسترسی معامله گران را به بستری مناسب جهت انجام فعالیت معاملاتی فراهم می نماید. بروکرهای فارکس شرکت های فعال در زمینه ارائه خدمات به معامله گران فارکس میباشند که راه ارتباط و معامله را برای معامله گران فارکس فراهم کرده و بهترین نرخ های خرید و فروش ارزها را به مشتریان خود ارائه میکنند. برای توضیح این موضوع به زبان ساده، اگر یک معامله گر سفارش خرید بدهد، کارگزار به او می فروشد و بالعکس. مهم است که بدانید یک کارگزار چگونه کار می کند تا بتوانید به او اعتماد کنید. در این صورت به عنوان طرف مقابل معاملات او عمل می کند. از طرف دیگر، شما این مزیت را خواهید داشت که با کارگزار خود در تضاد منافع قرار نگیرید، که پس از آن تمام علاقه به سودآوری شما را خواهد داشت تا بتوانید حجم خود و در نتیجه کمیسیون های ایجاد شده را افزایش دهید.

آنها همچنین از این که می توانند اجازه دهند دارایی ها با قیمت های ثابت خریداری شوند، سود می برند، یعنی از طریق تامین نقدینگی بازار که به نوبه خود تجارت را تقویت می کند. در دنیا کارگزاری های مختلفی وجود دارند که دارای مجوزهای مختلفی بوده و زیر نظر سازمان های نظارتی مختلفی فعالیت میکنند. در واقع روبو فارکس یکی از کارگزاری های فارکس است که از سال ۲۰۰۹ در این زمینه فعالیت میکند. بر خلاف تصور عموم، بروکر های مارکت میکر در میان انواع بروکر ها از قوی ترین نوع بروکرها هستند به دلیل اینکه پشتوانه مالی بسیار قوی ای باید داشته باشند تا بتوانند نقش LP را برای کاربران خود ایفا کنند. از آنجایی که سبک مارکت میکر ها ایجاد بازار به طور مصنوعی است (برای تجارت شما)، در بسیاری از موارد خود کارگزاران همتای سفارش شما هستند. به طور کل بروکر دلتا اف ایکس یک کارگزاری متوسط رو به پیشرفت می باشد که از اعتبار قابل قبولی برخوردار است هر چند که خدماتی که در آن ارائه می شود جای بهبودی و ارتقاء دارد. در بررسی انواع بروکر باید بدانید که در کل دو نوع کارگزار فارکس وجود دارد، کارگزاران میز معاملاتی (dealing desk) و کارگزاران میز غیر معاملاتی (no dealing desk).

هر بروکر فارکس قادر است تنها قسمت کوچکی از حجم کل بازار را اداره کند. این نوع مدل (No Dealing Desk) به عنوان یک واسطه بین معامله گر و بازار عمل می کند. با حساب R Trader روبوفارکس امکان معامله در بیش از ۱۲،۰۰۰ سهام برای شما فراهم است. بروکر اپوفارکس با این که در صفحه اصلی وبسایتش، از عبارت اجرای سریع معاملات استفاده کرده با این حال عدد خاصی را که نشانه سرعت انجام معاملات در آن باشد، درج نکرده است. البته دلایل دیگری هم هستند که در این مقاله با آن ها بیش تر آشنا می شوید. بنابراین جای تعجب نیست که چرا بسیاری به راه حل بسیار ساده تر یعنی راه اندازی انواع بروکر فارکس white label متوسل می شوند.

در چنین حالتی بروکر بر روی حساب برخی از کاربران خود ریسک کرده و اگر کاربر طی معامله ضرر کند، تمام سود برای بروکر منظور میگردد و هیچ مبلغی به LP پرداخت نمیشود. البته، این گروه از انواع بروکر لزوما کلاهبردار نیستند ، اگر معامله شما در جهت اشتباهی پیش میرود، ابتدا به این دلیل است که مسیر اشتباهی گرفتهاید. قابل ذکر است که بیشترین ثبت نام ایرانی ها در بروکر آلپاری میباشد ، از دیگر دلایل محبوبیت ALPARI اسپرد (کارمزد) کمی است که به نسبت بقیه بروکر ها کسر میکند. بروکرهای Full STP که با نام بروکرهای A-Book نیز شناخته میشوند، نوعی از انواع مختلف بروکرها می باشند .نرخ خرید و فروش را از یک یا چند LP دریافت کرده و با کمی افزایش Spread دریافتی از سوی LP که به آن Mark Up بروکر نیز میگویند، نرخ خرید و فروش را در اختیار کاربران قرار میدهند. در این فرآیند، آنها قیمتی را برای آیتم معاملاتی به شما پیشنهاد می کنند که کمی متفاوت از قیمتی است که می توانند دریافت کنند. همچنین معامله گرانی که خواهان اجرای سریع معامله هستند (spread variable) برایشان مفید است. با انتخاب معامله از طریق یک کارگزار فارکس A-Book، یک معامله گر هم بازارساز و هم میز معاملات خود را که احتمالاً از معاملات آنها سود خواهند برد، قطع می کند.

با توجه به اینکه محبوبیت این ارگان های مالی رو به افزایش است، استقبال از این نمایشگاهها نه تنها در سطح منطقه ای بلکه در سطح بین المللی نیز با اقبال عمومی مواجه است. موجودی دیگر شما، موجودی است که اگر بخواهید تمام معاملات خود را ببندید، خواهید داشت. به هر حال، شما پول خود را به او می سپارید. در این صورت، کارگزار میز معامله پوشش ریسک نمی دهد (اصطلاح فنی پوشش ریسک است) و بنابراین مستقیماً در مقابل شما قرار می گیرد و از ضرر شما سود می برد که عملاً او را در تضاد منافع قرار می دهد.

بر خلاف کارگزاری های فارکس میز معاملاتی، اصطلاح بروکر میزهای غیر معامله به واسطه گری غیر مستقیم اشاره دارد یعنی مستقیماً در مقابل شما قرار نمی گیرند. توجه کنید که خیلی از بروکر ها حاضر هستند که هزینه کنند و پول بدن تا در این صفحه قرار بگیرن .بروکر هایی که ممکن هست در وبسایت های دیگه ببینیدشون. برای اطلاع از آخرین آدرس این وبسایت برای کاربران ایرانی، به مقاله بررسی بروکر آمارکتس در سایت معاملهگر ایرانی مراجعه نمایید. همچنین با بررسی همزمان چند بروکر و سایت های معتبری همچون Trading view، Investing می توان تاخیر و دستکاری در معاملات و قیمتها را متوجه شد و وجود میز معاملاتی را تشخیص داد. با این حال، برای سال های زیادی صنعت فارکس تنظیم نشده بود. دلیل این امر بسیار ساده است و در این واقعیت نهفته است که شروع کارگزاری فارکس از صفر یک سرمایه گذاری بسیار پیچیده است که عوارض مالی، فنی و حقوقی زیادی را به دنبال دارد و سؤالات زیادی را ایجاد می کند که باید به آنها پرداخته شود، مانند راه اندازی و پیکربندی پلت فرم معاملاتی، اتصال سیستم های پرداخت و بسیاری موارد دیگر.

راه ورود کاربران در ایران به بازار بزرگ فارکس از طریق بروکرهای معتبری است که با ایرانیان همکاری می کنند اما بیشتر کاربران ایرانی در مرحله انتخاب بروکر دچار مشکلات فراوانی می شوند و نمی دانند یک بروکر فارکس باید چه ویژگی هایی داشته باشد. شما میتوانید از طریق آیدی تلگرام که در همین صفحه موجود است با پشتیبانی این بروکر در تماس باشد. در پایان ممنون از اینکه همراه ما بودید توصیه میکنیم با سرمایه گذاری در این بروکر از شرایط عالی معاملاتی آنها بهره ببرید و از تجربه دلنشین کار با یک پلتفرم سرمایه گذاری امن برخوردار شده باشید، و نیز میتوانید تجربیات نظرات انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت های همین صفحه با ما در میان بگذارید!

بنابراین بهتر است بروکری را انتخاب کنید که بتواند سفارشات را به سرعت اجرا کند. جالب است بدانید که آلپاری نخستین بروکری بود که خدمات معاملات آنلاین خود را در سال 2003 به پلتفرم متاتریدر منتقل کرد که امروز معروفترین پلتفرم در فارکس به شمار میرود. اسپرد خالص کارگزاران غیر معاملاتی معمولاً کمی بالاتر خواهد بود زیرا باید به کارگزاری که به شما اجازه اتصال به این شبکه را می دهد کمیسیون بپردازید. در واقع یک بروکر به عنوان LP برای شما عمل کرده تا شما شبکه خود را تشکیل دهید. به همین دلیل است که کارگزاران فارکس با بازارسازان بزرگتر از یک مدل ترکیبی استفاده می کنند که شامل قرار دادن تراکنش ها در A-Book یا B-Book بر اساس پروفایل معامله گران است. به عبارت دیگر نرخ درخواستی، قیمتی است که معامله گر می تواند ارز پایه را در آن خریداری کند و نرخ پیشنهادی قیمتی است که در آن بروکر ارز پایه را برای تریدر بفروش می رساند، توجه کنید در فارکس یا بهتر بگوییم معاملات (CFD) فارکس ما به عنوان تریدر مالک حجم معامله چه در خرید و چه فروش نیستیم.